SAPA, to je Malá Hanoj na okraji Prahy

🕝 20. července 2020 - 15:55 SAPA je největší vietnamská tržnice v ČR. Ne nadarmo se SAPĚ říká, že jde o město ve městě. Kdysi tu řezníci poráželi býky a prasata. Dnes je to ráj výborného asijského jídla, bylinek a exotického ovoce! Netřeba psát o tom, že v SAPĚ najdete doktora, školku, pojišťovnu, buddhistický chrám, kadeřnictví, karaoke bar nebo banku. Asijské městečko, kde opravdu seženete, co chcete. Pro nás je tu však jedno zásadní. A to již zmíněné kvalitní asijské jídlo, které se údajně nedá porovnávat s tím, které se nabízí v pražských a mimopražských restauracích. Proto jsem se rozhodl o českém Vietnamu napsat. Dominantou Sapy je restaurace Dong Do, což je starý historický název Hanoje. Konají se zde večírky a legendární vietnamské svatby až pro 800 hostů. Takže kam na nejlepší Pho, kachnu nebo vietnamský dezert? Co je to ta SAPA? 🔹 V Lužích 735, SAPA, 142 00 Praha-Libuš SAPA, chcete-li Malá Hanoj, Pražská Hanoj či dokonce Malý Saigon. Vietnam je pro vás sakra daleko? Zavítejte sem, poznejte vietnamské kulturní a společenské hodnoty nebo jen ochutnejte ty nejlepší vietnamská jídla z těch nejčerstvějších surovin. Tržnice, která tu leží již od roku 1999. ✊ Kam na nejlepší Pho Tak tu nejlepší polévku dělají údajně v bistru Phó Túng.
A co můžete čekat v takové polévce? Jde o rýžové nudle se zeleninou zalité vývarem. Delicious! Tradiční dezert Chè Typický vietnamský dezert Chè, který se vyrábí z mungo fazolí, želé a kokosového mléka. Tuto lahůdku můžete ochutnat v Chè Sài Gòn (Vietnamské dezertové speciality). Kachna nebo Bun cha? Milujete kachnu? Dáte si jí grilovanou nebo vařenou?
A co takhle grilovaný vepřový bůček s rýžovými nudlemi zvaný Bun cha, původně pocházející z Hanoje? Oboje najdete v bistru Hoáng Anh Quan, kde si rozhodně pochutnáte! Nejlepší kafe Milujte kafíčko nebo lattéčko? Tak na něj rozhodně zajděte do Nhá Háng 999. ☕ Kam na slavné Bún bò Nam Bô A to je co? Jedná se o nudle s hovězím masem, spoustou zeleniny, bylinek a omáček. A pozor - nezapomeňte jídlo pořádně promíchat tak, aby se všechny chutě spojily v jedno! Pro tento skvělý pokrm zavítejte do bistra Bún chả Hà Nội. 🍲 Exotické ovoce Nakoupit v SAPĚ exotické ovoce rozhodně nebude velký problém! Můžete tu koupit čerstvé mango, kokos, marakuju a spousta jiných druhů! 🥥 Stačí si jen vybrat, přátelé! TAMDA, to je vietnamské Makro Podle Vietnamců je dokonce TAMDA FOODS levnější! Nakoupíte zde za velkoobchodní ceny a nepotřebujete ke vstupu členskou kartičku, tak co, vyrazíte na nákupy? 🛍 Ochutnej Koreu V shopu Sieu Thi Han Quoc najdete úplně všechno, na co si vzpomenete! 
Zajedete si pro famózní kimchi? Pepisův e-shop Milujete asijské jídlo a různé pochutiny? Zkuste mrknout na Pepisův e-shop, třeba se vám bude líbit a seženete něco, co třeba nikde jinde nemají. A to se vyplatí. Jít na e-shop Teď máte Asii na dosah ruky.
Nasajte vůni Vietnamu, který je za rohem. @ by Luboš

Partneři na nebi

Air France

Air Malta

Air Serbia

Etihad Airways

flydubai

Iberia

Lufthansa

Volotea

Vueling

Partneři na zemi

Allianz pojišťovna

AXA Assistance

Cestovatelský obchod

CK České kormidlo

Firmanazazitky.cz

Klook (on-line & levně)

Rentalcars

Tarifomat

TripAdvisor

Kontakt

Luboš Krmenčík

lubos@skychatters.com

Copyright ©️ 2020