• Luboš

Znáte i tyhle skvělé české ZOO?

Aktualizace: 17. čvc 2020

🕝 7. července 2020 - 7:44


Všichni jistě znáte ZOO v Praze, Liberci, Plzni nebo nezapomenutelné safari v Hradci Králové.


Věděli jste ale, že jsou u nás zoo, které nabízejí chov velkých kočkovitých šelem, chovají unikátní ohrožené druhy nebo mají také dinopark, ale zároveň jsou dále od velkých měst, v klidném prostředí lesů či okrajů měst, jsou menší a kontakt se zvířaty je tak mnohem intenzivnější?

Věděli jste, že se můžete v české zoo projít ve výběhu mezi makaky? Nebo uspořádat v ZOO svatbu?ZOO Tábor

Táborská zoologická zahrada je největší zoo v jižních Čechách a jedna z nejmladších v Čechách. Velká pozornost je zde věnována ochraně ohrožených druhů. Mezi jejich aktivity patří kromě chovu zvířat také spolupráce na návratu zubra do české přírody.


▪ Potkáte zde tygra ussurijského, tedy největší kočkovitou šelmu na světě! Dále zde na vás bude číhat medvěd baribal, lev pustinný nebo vlk arktický.


Jako netradiční zážitek můžete zvolit svatbu v zoo nebo přenocování v apartmánech přímo v areálu, takže usínat a probouzet se budete za zvuků šelem nebo papoušků! 


💙  Unikátem je v táborské zoo rozhodně bílý klokan!


Chci vidět stránky


Medvěd baribal


ZOO Dvorec

Zoo Dvorec se nachází v jižních Čechách, asi 20 km od Českých Budějovic a je jednou z nejmenších zoo u nás, zaměřená na africká zvířata a kočkovité šelmy. Jako první odchovala mláďata lva pustinného, která odsud putovala do světových zoologických zahrad.


▪  Potkáte zde také tygra ussurijského, lva jihoafrického, lva pustinného, tygra indického, levharta nebo například hrocha.


Jako netradiční zážitek rozhodně volím stát se ošetřovatelem v zoo, který je zvířatům blíže než za normálních okolnosti, a může se podívat do zákulisí celé zoo! Skvělý zážitkový program, který se v této zahradě nabízí.


💙  Vzácné druhy velkých kočkovitých šelem a exotických zvířat v klidném lesním prostředí malé zoologické zahrady.


Chci vidět stránky


Hroch obojživelný


ZOO Brno

Zoologickou zahradu v Brně najdeme v severozápadní části města na svazích Mniší hory nedaleko přehrady. Největším lákadlem a tváří zoo jsou lední medvědi.


▪  Potkáte zde také medvěda kamčatského, lva konžského, šimpanze, tygra sumaterského, vlka arktického nebo žirafu.


▪  Jako netradiční zážitek můžete zvolit svatbu v zoo, zažít narozeninovou párty, setkat se se zvířaty nebo být ošetřovatelem na zkoušku!


💙  Unikátem je v brněnské zoo rozhodně medvědice Cora, která odchovala všech pět mláďat narozených v této zoologické zahradě.


Chci vidět stránky


Vlk arktický


ZOO Olomouc

Zoo Olomouc - Svatý kopeček patří k tradičním zoologickým zahradám u nás a byla otevřena již v roce 1956. Vzniklo zde první safari na Moravě a postupně se pracuje na jeho rozšíření.


Zoo nabízí velmi blízký kontakt se zvířaty, nějakou dobu se po areálu dokonce volně pohybovaly opice a dodnes můžete navštívit průchozí výběh s klokany či opicemi nebo si nechat přímo nad hlavou proletět netopýry kalony zlaté.


▪  Potkáte zde také žraloka černoploutvého, tygra ussurijského, geparda, hrošíka liberijského, gibony, černého jaguára, lva berberského, medvěda baribala nebo žirafu.


▪  Jako netradiční zážitek volím i u této zoo být ošetřovatelem na zkoušku! A pozor, do této zoo můžete poslat vaše ratolesti na příměstský tábor.


💙  Unikátem je určitě průchozí výběh opic (makaků), který je evropskou raritou, kterou můžete vidět jen v Holandsku, Dánsku a právě v Olomouci. Dále pak také průchozí výběh s klokany i akvárium se žraloky černoploutvými.


Chci vidět stránky


Gepard štíhlý


ZOO Vyškov

Zoopark Vyškov je zaměřen především na chov domácích a hospodářských zvířat z celého světa. Hanácký statek, který je součástí areálu, je centrem environmentální výchovy a nabízí interaktivní expozice s ekologickými tématy. Zároveň zde však můžete navštívit Dinopark či hvězdárnu.


▪  Potkáte zde velblouda, klokana, kočku bengálskou a sibiřskou, lemura nebo shetlandského poníka.


▪  Jako netradiční zážitek volím Dinopark, Hanácký statek nebo právě zmíněnou hvězdárnu.


💙  Unikátem je visutá lanová dráha v Dinoparku nebo pak kontaktní zoo s domácími zvířaty.


Chci vidět stránky


Kočka bengálská


Tak do jaké ZOO vyrazíte?


@ by Luboš

80 zobrazení

Partneři na nebi

Air France

Air Malta

Air Serbia

Etihad Airways

flydubai

Iberia

Lufthansa

Volotea

Vueling

Partneři na zemi

Allianz pojišťovna

AXA Assistance

Cestovatelský obchod

CK České kormidlo

Firmanazazitky.cz

Klook (on-line & levně)

Rentalcars

Tarifomat

TripAdvisor

Kontakt

Luboš Krmenčík

lubos@skychatters.com

Copyright ©️ 2020