• Luboš

Ryanair chválí MAXE, že s ním poletíte vám však nesdělí!

Aktualizace: 17. čvc 2020

🕝 15. července 2020 - 13:00


Ryanair v předvečer pátku třináctého přišel s docela šílenou zprávou.

Nebo se jen jedná o další kontroverzní marketingový tah?


Irský lídr evropské "lowcost" dopravy přichází s tvrzením, že nebude svoje pasažéry předem informovat o skutečnosti, zda-li poletí tradičním Boeingem 737-800 NG nebo v dnešní době stále uzemněným Boeingem MAX!Ani Ryanair to neví

O této skutečnosti informoval CEO Ryanairu Michael O´Leary v Bruselu, kde také uvedl, že neočekává, že by to měl být velký problém pro pasažéry a kdo tomu už teď nevěří, ten stejně nepoletí.


O´Leary ještě dodal, že způsob alokace letadla probíhá v noci před jeho ranním nasazením, takže není možné během rezervace zákazníkům sdělit, jakým typem poletí.


Opřel se také o fakt, že si cestující "bookují" letenky šest až osm týdnů dopředu, takže je podání této citlivé informace prakticky nemožné.

MŮJ NÁZOR

Těším se na jeho nasazení a věřím, že to byl jeden z nejklíčovějších okamžiků pro bezpečnost celé letecké dopravy vůbec!


Pochvala jako klíč

A bude to zase Ryanair, který půjde proti proudu, aby na všechny strany tvrdil, že je Boeing MAX to nejbezpečnější letadlo na světě.


Ano, ono opravdu bude a možná jím již dnes je, avšak nesmíme zapomenout na fakt, že má Ryanair objednaných 135 těchto letadel, které jsou další nastupující generací po modelu 737-800 NG (New Generation). Pro Ryanair je tento "PíáR" způsob za prvé vlastní, za druhé důležitý.


Nejenže tak pomáhá Boeingu vrátit důvěru v tento stroj, bojuje také o svůj lepší vztah s americkým výrobcem letadel. Z toho vyplývá jediné, slevy na další kusy, což je v přímé úměře toho, v čem je Ryanair excelentní = snižování nákladů.

Pro zajímavost, během světové ekonomické krize v roce 2008 celý letecký trh bojoval o zákazníky nebo přežití. Ryanair jako jeden z mála objednával u Boeingu nová letadla, se slevou, samozřejmě.


Taktické přejmenování

Již v létě proběhla malá, ale možná opět klíčová úprava názvu letadla Boeing 737 MAX. Nově by se měly letadla jmenovat Boeing 737-8200, avšak uvidíme, s čím Ryanair nakonec přijde, jakmile se letadla vrátí do vzduchu.


Název 737-8200 není nahodilý. Figuroval v dřívější dokumentaci ke schvalování.


@ by Luboš

9 zobrazení

Partneři na nebi

Air France

Air Malta

Air Serbia

Etihad Airways

flydubai

Iberia

Lufthansa

Volotea

Vueling

Partneři na zemi

Allianz pojišťovna

AXA Assistance

Cestovatelský obchod

CK České kormidlo

Firmanazazitky.cz

Klook (on-line & levně)

Rentalcars

Tarifomat

TripAdvisor

Kontakt

Luboš Krmenčík

lubos@skychatters.com

Copyright ©️ 2020